ČESKÝ ÚSPĚCH NA MISTROVSTVÍ SVĚTA VODNÍCH SKÚTRŮ 2016

Václav Žáček aka ICEMAN 2016

11.10.2016


Již po 35té se uplynulý víkend konalo světové finále Mistrovství Světa v jízdě na vodních skútrech na jezeře Havasu v Arizoně, USA.
Jako jediný zástupce České Republiky se závodu účastnil i Václav Žáček, který se na závod kvalifikoval přes Americký seriál závodů národního mistrovství.
Václav je znám pod svojí přezdívkou „Iceman”, která mu zůstala z jeho působení v populární hudební skupině T-Boyz. Ta zaznamenala svoji největší slávu okolo milénia, kdy získala zlatou desku za prodej alba „Nejsi Jediná“ která obsahovala i jejich největší hit „Beruška“.
Iceman se věnuje freestylu na vodních skútrech posledních 10 let a krom mnoha titulů Mistra ČR je také Mistr Anglie, dvounásobný vítěz Evropského Poháru Alpe Adria a několikrát se mu podařilo vystoupat i na stupně vítězů i na Mistrovství Světa.
Tento úspěch pro v našich podmínkách tak exotickém sportu jako je freestyle na vodních skútrech se Václavu podařilo letos zopakovat, když v posledních dvou závodech sezóny vybojoval 2x 3 místo na Mistrovství Světa asociace Pro Watercross na Floridě a také konkurenční IJSBA (International Jet Sport Boating Association) v Arizoně.

Gratulujeme !